LASY PANSTWOWE

Українські фахівці вивчали досвід реформування лісового господарства Польщі, цікавились структурою, чисельністю, функціями Державних Лісів (Lasy Panststwowe)

Нещодавно відбувся візит українських лісівників до Республіки Польща. Спів­працею українських і польських лісівників, яка має давні традиції, нікого не здивуєш. Особливо тут передують наші прикордонні області – Львівська та Волинська. Проте до цього візиту були залучені, крім працівників Держлісагентства, керівні фахівці з Тернополя, Хмельницька, Полтави, Києва, а також з Українського лісового селекційного та Лісогосподарського інноваційно-аналітичного центрів, науковці з Інституту екології Карпат та Національного лісотехнічного Університету. І, звичайно, не можна не наголосити про допомогу, яку надав офіс WWF в Україні у межах програми ФЛЕГ (ENPI East FLEG II) для забезпечення візиту делегації.

Зустріч відбулася за попередньою домовленістю Держлісагентства з Генеральною Дирекцією Державних Лісів на запрошення Регіональних Дирекцій в Любліні та Кросно.

Польські колеги врахувати різнопланові фахові побажання української делегації і показали весь комплекс лісогосподарської діяльності, не забувши і мисливське господарство. Ось неповний перелік організацій, з роботою яких знайомились українські лісівники: Центр екологічної освіти Ліси Яновські, Навчально-відпочинковиий Центр надлісництва Цисна, рекламний лісовий комплекс «Ліси Бірчанські», Бещадський національний парк; надлісництва: Янув Любельські, Гощерадув, Олещице, Бірча, Цисна, Балігруд, Лутовіцьке, Ступосяни.

Особливо треба наголосити на враженні від комплексів вирощування саджанців у контрольованих умовах із закритою кореневою системою у надлісництвах Гощерадув та Олешице – це сучасні заводи з виробництва саджанців лісових порід. А які лісові дороги! А як поставлена справа екологічної просвіти! А який порядок і організація! І ще багато простих і далеко непростих рішень, які підняли рівень довіри польської громади до роботи лісівників майже на найвищий щабель.

Адже польський досвід реформування лісової галузі вважається одним з найкращих. Спілкуванню лісівників не завадив незначний мовний бар’єр – люди, пов’язані однією метою, одним корінням і любов’ю до лісу – завжди зрозуміють одне одного.

Юрій СИДОРУК,
© “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top