ОСТАННІЙ ПОСТРІЛ ШЕРИФА

Аби бурштинова ракова пухлина цілком не з’їла правоохоронців та чиновників, Генпрокурор анонсував тотальні кадрові чистки

Тур представлень нових очільників обласних прокуратур Західної України Юрій Луценко розпочав із рідної Рівненщини. І не випадково – саме тут 4 липня під його безпосереднім керівництвом затримали організоване злочинне угруповання, очолюване заступником прокурора області Андрієм Боровиком.

– Втім, це тільки одне крило бурштинової мафії. Інше поки що «залягло на дно» – не миють бурштин і вимкнули телефони, – сказав Генпрокурор на зустрічі з колективом прокуратури Рівненщини. – Але ми в жодному разі не зупинимося на цьому затриманні – цунамі буде йти далі! Мені надто прикро, що ганьбою покрита вся прокуратура моєї рідної Рівненщини, що за останній рік в області на три четверті виросла кількість злочинів, – це не на Донбасі, а в далекому тилу! Натомість їх розкриття знизилося на третину – «аж» 22 справи ведуть прокурори в бюджетній сфері, «аж» 12 – у земельній, Рівненщина на першому місці за незаконною вирубкою лісів. А місцеві прокурори «не бачать» цих проблем, бо часто й густо пов’язані глибокими родинними та кумівськими зв’язками! 

Як «не бачив» попередній прокурор області, що робить його заступник, він навіть у день затримання сказав мені, що у них хороші показники. Нонсенс! Бурштинова ракова пухлина вже з’їла майже все чиновництво та правоохоронні органи. Найприкріше те, що частина з них прикривалися моїм «дахом», уявляєте? Україна у війні й тільки силою її не виграти. А коли в наших лавах купа зрадників, їх треба рішуче позбуватися. Тому, моє рішення таке – прокуратуру Рівненщини очолить Олег Соболь, який досі працював заступником прокурора Львівської області й не має тут ані родинних зв’язків, ані кумівства. 

Паралельно напишуть заяви на звільнення всі заступники прокурора області та прокурори районів. Порада обласним очільникам УМВС та СБУ одночасно змінити усіх керівників, а голові облдержадміністрації – голів райдержадміністрацій у бурштинових районах. І влада, й правоохоронці мають бути людьми виключно поза підозрою. Усвідомлюю, що Олегу Соболю разом із чесними працівниками доведеться тяжко й багато працювати на відновлення репутації прокуратури. Готовий допомагати їм у цьому і гарантую кар’єрний ліфт порядним фахівцям. Але, загалом, кадри мають бути тотально змінені.

Юрій Луценко, як завжди, дотепно провів паралель між бурштином та золотом, що свого часу знайшли в Каліфорнії й за яке билися та стрілялися так само, як нині в Україні за бурштин. Тоді шериф вистрілив угору і попередив: «Віднині все буде по Закону».

– Можете вважати сьогоднішнє попередження останнім пострілом шерифа, – ще раз наголосив Луценко. – Фокуса з Рівненщини я не зніму. Натомість вимагатиму в народних депутатів у вересні прийняти Закон про легалізацію видобутку бурштину в другому читанні. Бо що ж виходить, Рівненська бурштинова фабрика, що є державним підприємством і до створення якої я теж причетний – не працює, тим часом нелегальний бурштин дає близько мільйона доларів обігу на день! Це такі ж кошти, які Україна витрачає на війну! Натомість іще до вересня має чітко спрацювати Кабмін. Питання могла б врегулювати його Постанова, відповідно до якої саме державне підприємство продає квитки на видобуток каменя і тут, на його території, відбувається скупка бурштину. Поки в людей немає роботи, ми помпи в них не заберемо, тому рабів бурштинової мафії, яка втратила людську подобу, ми не чіпаємо. Наше завдання – велика мафіозна риба, відновлення довіри до правоохоронних органів та програма народного інтересу. У цих намірах я не один – зі мною громадськість. Дуже сподіваюся, що наступні сигнали та, відповідно, затримання будуть не з Києва, а з обласної прокуратури. І не лише бурштинові, ще є геокадастр, енергетичні мережі, земля, ліс, будівництво доріг, – ось напрямки, що мають бути під її пильним оком.

Уже з 25 липня, кожен може перевірити декларацію будь-якого прокурора та повідомити невідповідні до його рівня життя факти і реакція буде миттєвою, – повідомив Генпрокурор. 

Інна ОМЕЛЯНЧУК,
© “Природа і суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top