ГОЛОВНЕ ДОГ-ШОУ КРАЇНИ

V Всеукраїнська виставка мисливських собак

На майданчиках столичного Національного комплексу «Експоцентр України» 25 та 26 червня пройшла п’ята Всеукраїнська виставка мисливських собак, організатором якої була Федерація мисливського собаківництва України (ФМСУ) спільно з Українським товариством мисливців і рибалок (УТМР) за підтримки Кінологічної спілки України (КСУ) та Державного агентства лісових ресурсів України. 

Цей важливий для кожного мисливця захід відбувається в Україні раз на три роки. І от, нарешті, ми дочекались – на просторих, просто неба, добре облаштованих рингах свої екстер’єрні та робочі якості демонструє рекордна кількість мисливських собак, а це понад 900 чотирилапих красенів із різних регіонів нашої країни та зарубіжжя. Оцінювали учасників авторитетні міжнародні судді з України та країн Євросоюзу. 

Всеукраїнська виставка мисливських собак – це багатогранна подія, мета якої – оцінити якості та поголів’я мисливських собак, визначити та показати кращих представників порід, обмінюватись досвідом роботи у мисливському собаківництві, пропагувати досягнення та популяризувати захід серед населення.

Розпочався захід яскравим парадом, який очолив президент ФМСУ Анатолій Голубченко, а ринги стали імпровізованою сценою для творчих пісенно-танцювальних колективів, номером один з яких був Національний заслужений академічний народний хор України ім. Г. Верьовки. 

У програмі виставки було проведено експертизи собак на рингах, екстер’єрна та комплексна оцінка за участі провідних експертів-породників; конкурси: «Кращий собака групи», «Кращий собака виставки».

Шоу-програми, конкурси, вікторини, а також різнобарвний ярмарок створили святковий настрій для гостей та учасників колоритного дійства.

Але незважаючи на те, що мисливське собаківництво має вікові традиції і ним захоплюються сотні тисяч українців, які організовують різні заходи і зберігають мисливську культуру, останнім часом не на краще змінилися умови змагань і випробувань. По-перше, мисливцям заборонили проводити садки по вовку, випробувати лайок по ведмедю, у результаті анексії Криму втрачено можливість проведення змагань по вальдшнепу тощо.

Мисливському собаківництву зробили «подарунок» – зміни до Закону «Про захист тваринного світу», зробивши місяцем тиші період з 1 квітня до 1 червня. Але ж у кожного виду звіра та птиці є свій час розмноження, отже, такий підхід просто притягнутий за вуха – це імітація бурхливої природоохоронної діяльності, яка тільки шкодить і тваринам, і мисливцям, і Україні в цілому. 

Незважаючи на всі труднощі, мисливці постійно беруть участь у виставках, змаганнях, польових випробуваннях і це є одним з найважливіших досягнень підвищення культури наших мисливців у виставковій етиці. Передусім, це виявляється в тому, що власники собак хочуть виводити своїх вихованців у чемпіони – в еліту. Якщо раніше для наших мисливців важливим були лише робочі якості, то останнім часом мисливці ретельно готують своїх собак до виставок, натаскують тощо. Це означає, що ми успішно адаптуємося до XXI століття, до нових реалій і викликів.

Повертаючись до мисливсько-кінологічного свята, зауважимо, що в учасників і гостей виставки залишилося багато неповторних вражень, але найяскравіші, звичайно, у переможців. Ними у командній першості серед обласних осередків стали: м. Київ – перше місце, м. Львів – друге місце, м. Чернігів – третє місце (повний список на сайті ФМСУ). Призові місця в командній першості серед монопородних клубів вибороли: перше місце – РКП «РМС», друге – РКП «НД» і третє – УКНД.

Результати командної першості серед клубів та розплідників:

1. Вінниця УТМР

2. Київ ТВМР

3. СОС «Одесса-Военохота»

4. ХОКМС

5. ГО МКМС

6. Eger Group 

7. Володимир-Волинський

8. ТМР «Рідна природа».

Наш кор.
© “Лісовий і мисливський журнал”  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Top