Logo

СТАТТІ


Полювання по-австрійськи Друк E-mail

Особливості мисливського господарства Австрії

Полювання в Австрії дуже популярне. Воно об'єднує різні верстви населення, має глибоку історію. В Австрії мисливські традиції є невід'ємною частиною національної культури. Але, незважаючи на високу інтенсивність полювання, чисельність основних мисливських видів в Австрії не зменшується, а, навпаки, поступово, але впевнено зростає. Постійно збільшується щорічна кількість диких тварин, що добуваються під час полювань, зберігається висока аварійність за їх участю на дорогах.  

 
Грузинський феномен Друк E-mail

Що вдалося зробити Грузії у лісовому і мисливському господарстві за останні 10 років

На пострадянському просторі, Грузія, після 2004 року, стала асоціюватися з радикальними та успішними реформами. Редакції «Лісового і мисливського журналу» вдалося побувати в усіх регіонах Грузії та поспілкуватися з фахівцями Національного лісового Агентства. Що відбулось у лісовому та мисливському господарстві країни гір та сонця за 10 років, про це у нашій статті. 

 
Про витоки лісівничої освіти Друк E-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Від Крайової школи лісового господарства у Львові – до Національного лісотехнічного університету України

Сучасні лісівники не часто згадують своїх попередників. 
Але треба пам'ятати, що хто не знає минулого, не має майбутнього. До цієї думки я вкотре повертаюся у зв’язку з цьогорічним відзначенням 140-річчя Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ). Йдеться, власне, про витоки лісівничої освіти, з яких університет постав як сучасний навчально-науковий заклад.  

 
Таємниці лісового насінництва Друк E-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Про перероблення лісонасінної сировини, збереження посівних якостей насіння та дотримання лісонасінного районування

Настала гаряча пора для лісівників – необхідно подбати про забезпечення садивним матеріалом лісовідновлення та лісорозведення як на 2015 рік, так і на майбутні роки. Особлива відповідальність за використання цінного генетичного фонду лісових рослин України, а також надання методичної допомоги лісогосподарським підприємствам з питань заготівлі та перероблення лісонасінної сировини покладено на Державну організацію «Український лісовий селекційний центр». 

 
Як не заплутатися між «біо», «органік» та «еко» Друк E-mail

Україна взяла участь у всесвітній кампанії Green Action Week, мета якої – популяризувати органічне харчування та землеробство

На початку жовтня в Україні у рамках всесвітнього руху Green Action Week, провела кампанію «Живи органічно!» У ній взяли участь 25 країн світу – від Швеції, Великобританії до Аргентини, Індії, Перу та країн Африки. Живи органічно означає живи без хімії: пестицидів, фосфатів, всіх шкідливих сполук, які дуже часто присутні у продуктах харчування, засобах догляду за житлом та в засобах гігієни. Сюди також відносять всі предмети, які оточують і якими людина користується – одяг, меблі, посуд, також – предмети для школярів, іграшки тощо. Виявляється, що жити органічно можна. 

 
Бойові дії на Сході завдали збитків заповідникам на 14 млрд грн Друк E-mail

На окупованих землях природоохоронні органи не діють

Згідно з інформацією, повідомленою раніше, під час боїв за Слов’янськ близько 1000 гектарів національного природного парку «Святі гори» було пошкоджено вогнем, унаслідок літніх обстрілів ГРАДами. Як виявилося, це далеко не єдиний факт пошкодження заповідних територій внаслідок військових дій.

 
Прозоро про вікна Друк E-mail

За освітою інженер, нині монтажник Микола Карпушин понад десять років встановлює пластикові вікна і добре знається на їх перевагах і недоліках

На порозі зима, і зважаючи на нинішню енергетичну кризу, переважній більшості українців слід звернути увагу на утеплення власних помешкань. Зокрема на вікна. Часто суперечливі висновки експертів змушують нас сумніватися у виборі. Дивлячись на старі дерев'яні рами, ми замислюємося, на які їх замінити: з дерев'яними рамами чи на пластикові склопакети? На перший погляд, дерев'яні віконні конструкції природніші й екологічніші. Та чи насправді це так...

 
Національна політика Друк E-mail

Світовий банк організував обговорення стратегії розвитку «зеленої» галузі України 

В Україні тривають обговорення концепції державної лісової політики. Нещодавно в рамках програми ФЛЕГ II (ЄІСП Схід) у представництві Світового банку відбувся круглий стіл, на якому фахівці найвищого рівня – теперішні і колишні керівники лісового відомства, фахівці міністерств екології та природних ресурсів, аграрної політики, Державного агентства земельних ресурсів, лісових господарств, деревообробної промисловості, науковці, представники громадських організацій та партнери програми – обговорили проблеми та майбутню стратегію розвитку лісового сектору. Основні питання – принципи національної лісової політики та вдосконалення нормативно-правової бази й практики регулювання земельних і лісових ресурсів.

 
Бути лісівником – не для слабких духом… Друк E-mail

Лісові пожежі на Луганщині – не рідкість.
Цьому сприяють два чинники: безвідповідальність людини  та погодні умови. У цьому році, додався ще й третій…

Можна сміливо говорити, що бойові дії, які вже кілька місяців точаться на Луганщині, завдали лісовій галузі країни та області найбільших за часів незалежності збитків. Розмір шкоди від пожеж напряму залежить від можливості їх вчасного гасіння. Якщо раніше, щоб загасити пожежу, потрібно було кілька годин, то за умов нескінчених масованих обстрілів та нестачі через руйнування та закриття авто-заправних станцій паливно-мастильних матеріалів, приборкання «вогню» може зайняти не один день. До того ж, велика кількість лісових масивів області нині замінована, а у лісгоспів, що розташовані на окупованій терористами території, пожежна техніка викрадена, тож лісівникам просто нічим гасити пожежі. За попередньою інформацією, станом на 21 жовтня, кількість випадків лісових пожеж в області сягнула 264, а площа лісового фонду, охоплена вогнем, становить понад 10 тис. га.

 
Про незамінні йогурти Друк E-mail
Рейтинг Користувача: / 1
НайгіршеНайкраще 

Тестування експертів показало високу якість продукту 

Фахівці Центру експертиз ТЕСТ провели дослідження безпеки та якості йогуртів, які ми їмо. Результати достатньо втішні: відібрані сім українських та європейських брендів, котрі є на полицях наших магазинів, – корисні та безпечні. Йдеться про лінії з доброю репутацією, які входять до європейських бізнес-асоціацій – «Живинка», «Чудо», «Простоквашино», «Активіа», «Дольче» і два різновидності йогуртів «Добряна». 

 
Консолідація лісової політики Друк E-mail

Держлісагентство разом із ФАО працює над створенням дорожньої карти розвитку лісового господарства

Державне лісове агентство України у рамках проекту ФАО «Консолідація лісової політики України» провело другу консультацію з науковими колами, екологами, лісівниками та громадськістю щодо створення Стратегії розвитку лісової галузі. Фахівці констатували проблеми, які є в лісовому господарстві України. Спочатку – про проблеми, яких – сила-силенна.

 
Словаччина: Європейський досвід мисливського господарювання Друк E-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 

Державні мисливські господарства Словаччини – взірець господарювання

Під егідою міжнародного проекту «Безперервне навчання лісівників задля кращого ведення лісового господарства» (http://foresterslearning.eu/), що впроваджується громадською організацією «Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» спільно з Навчальним лісовим центром (м. Зволен, Словаччина) у рамках Програми транскордонного співробітництва Угорщина–Словаччина–Румунія–Україна за сприяння ЄС проходив українсько-словацький польовий семінар для представників лісового та мисливського господарства України. 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 9 з 13