Logo

СТАТЬИ


Перспективна порода

Культивування модрини для підвищення продуктивності і стійкості лісів Полісся

Про важливість удосконалення технології створення та вирощування швидкорослих насаджень модрини у відносно бідних та відносно багатих типах лісорослинних умов Західного Полісся з урахуванням її максимальної продуктивності та біологічної стійкості. 

 
Майбутнє лісових екосистем

Концептуальні засади запровадження в Україні наближеного до природи лісівництва 

Перехід на вибіркову, наближену до природи систему лісогосподарювання, вирощування різновікових мішаних деревостанів з багатоярусною вертикально і горизонтально зімкнутою структурою на основі природного насінного поновлення є важливою лісівничою проблемою України. Особливо актуальною вона є зараз, коли зміни клімату та антропогенний негативний вплив все частіше досягають критичних значень.  

 
Значний потенціал

Сучасні технології лісовпорядкування для лісового господарства

Розвиток науково-технічного прогресу та поява нових технічних засобів обробки інформації обумовили зміну підходів до збору та управління даними в лісовпорядкуванні. Сучасні технології дозволяють підвищити організацію праці, а технічні засоби досягти кращої якості при менших виробничих затратах.  

 
На стражі мисливських угідь

Про Державну мисливську охорону Польщі, її функції, права, обов’язки та ефективність
 
Фахівцям-мисливствознавцям уже давно зрозуміло – для того, щоб врятувати хоч те, що залишилося від мисливського господарства України – необхідно якнайскоріше створити державну службу охорони мисливських угідь.
Причини та наслідки ігнорування створення такої служби призведе до незворотних, негативних процесів у мисливському господарстві України. Про що ми розповідали у матеріалі нашого часопису (№ 6, 2015) «Головніше за реформи».  
Було запропоновано модель такої служби та її фінансування, тож слово за владою. А ми розповімо про мисливську службу охорони, яка успішно працює у Польщі.
 
Гра за новими правилами

Нові Правила з обліків чисельності основних видів та Такси відшкодування збитків

Нам стало відомо, що зовсім скоро в Україні з’являться підготовлені відділом мисливського господарства Держлісагентства нові Правила з обліків чисельності мисливських тварин, проект яких зараз перебуває на узгодженні в Мінекології та нові, підвищені Такси обчислення розміру відшкодування збитків за порушення мисливського законодавства. Про це та багато іншого в інтерв’ю з начальником відділу мисливського господарства Держлісагентства Іваном Шереметом. 

 
Латвія – звичайно, не Україна, але дещо запозичити можна…
 
Томасс Котовіц: «При реформуванні лісової галузі варто враховувати власну специфіку, а не сліпо копіювати чужий досвід. Хоча чому б і не запозичити елементи передового досвіду у своїх колег?..»
 
Представництвом Світового банку в Україні (у рамках міжнародної програми FLEG II) був проведений круглий стіл «Досвід країн ЄС для реформування лісового сектору України», на якому з оглядом досвіду ведення лісової галузі в країнах Балтії, зокрема, на прикладі реформування її в Латвії, поділився заступник керівника проекту ООН/ЕКЄ Томасс Котовіц. Окрім того, нещодавно делегація українських лісівників відвідала цю балтійську країну, де наші земляки вже на власні очі оцінили рівень роботи колег та ступінь реформування галузі, у порівнянні зі спільним радянським минулим.  
 
Усвідомлення нових вимог

Лісовій сертифікації в Україні бути

Єдиним ринковим інструментом лісової політики переорієнтації ведення лісового господарства на засади сталого розвитку – є лісова сертифікація. Завдяки незалежній оцінці відповідності ведення лісового господарства за низкою екологічних, соціальних і економічних вимог, лісопродукція через механізм відстеження її просування від виробника до споживача та маркування отримує переваги на екологічно орієнтованих ринках розвинутих країн світу. Таким чином лісокористувачі, забезпечуючи виконання вимог стандарту лісоуправління, роблять вагомий внесок у вирішення локальних, регіональних і глобальних екологічних проблем, спричинених лісогосподарською та іншою діяльністю. Саме про ці проблеми наша розмова з директором Національного представництва FSC в Україні, доцентом кафедри лісового менеджменту НУБіП України Павлом Кравцем

 
<< •Первая• < •Предыдущая• 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 •Следующая• > •Последняя• >>

•Страница• 8 •из• 23